Szanowni Państwo,

Gorąco zapraszamy na koncert "Kolędy do Nieba" , który odbędzie się w najbliższą niedzielę

31 stycznia o godzinie 14.00 .

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną, koncert w tym roku ma charakter on-line i będzie transmitowany z  Bazyliki Ojców Franciszkanów na naszej stronie internetowej, na profilu FB Fundacji, a także na stronie Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie, FB profilu Szpitala oraz na stronie Bazyliki O. Franciszkanów, Fundacji Schola Cordis i profilu  FB głównego organizatora wydarzenia - Jolanty Janus Ars Et Artificem.

Dochód z tegorocznego koncertu zostanie, z inicjatywy Dyrektora Instytutu Pediatrii UJ CM,

Prof. dr hab. med. Janusza Skalskiego, przeznaczony na potrzeby doposażenia sprzętowego Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Krakowie oraz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej. Ze zgromadzonych funduszy zostanie zakupiony nowoczesny sprzęt (monitor do intensywnej terapii oraz  mikroskop diagnostyczny dla celów onkologicznych - koszt takich urządzeń to ok. 130 tys. zł).

Dla tej szczytnej idei wystąpią znani i cenieni krakowscy artyści, przyjaciele małych pacjentów, od 6 lat współpracujący z autorką projektu Jolantą Janus  i Fundacją Schola Cordis: m.in. Andrzej Sikorowski, Edyta Piasecka, Leszek Długosz, Renata Żełobowska – Orzechowska, Mariusz Pędziałek i Artyści Piwnicy Pod Baranami: Tamara Kalinowska, Kamila Klimczak, Rafał Zuckerman, Rafał Jędrzejczyk.

Głównymi partnerami koncertu są: Województwo Małopolskie, Miasto Kraków

oraz spółki miejskie: Krakowski Holding Komunalny, Wodociągi Krakowskie, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania  i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

To szczytne przedsięwzięcie objęli swoim honorowym patronatem Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski, Metropolita Krakowski Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski.

W czasie koncertu nie będzie tradycyjnej  kwesty do puszek, ale organizatorzy będą  apelować do wszystkich słuchaczy o wpłaty na konto Fundacji Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową ,,Wyspy Szczęśliwe’’, która jest beneficjentem tego wydarzenia.


Numer konta bankowego Fundacji Na Rzecz Dzieci z Chorobą Nowotworową,,Wyspy Szczęśliwe’’:

PKO BP IO KRAKÓW 83 1020 2892 0000 5302 0150 8522

 

Serdecznie zapraszam!

 

ZAPRASZAMY DO TRANSMISJI KONCERTU "KOLĘDY DO NIEBA"

https://youtu.be/eK59HkCNga0

 

Dr Katarzyna Garus          

Prezes Fundacji             

 Na Rzecz Dzieci Z Chorobą Nowotworową

„Wyspy Szczęśliwe”